Predaj umelých vianočných stromčekov na Vianoce.

Pečená plnená hus s lokšami a kapustou

Potrebujeme:
1,8 kg očistenej husi
100 g údenej slaniny
soľ

Plnka:
300 g predného teľacieho mäsa
200 g bravčového mäsa
2 žemle
2 mlieka
1,5 sladkej smotany
husacia pečeň
2 vajcia
1 žĺtok
citrónová kôra
mleté čierne korenie
soľ

Zemiakové lokše:
1 kg zemiakov
400 g hladkej múky
1,5 dl mlieka
70 g husacej masti
soľ

Postup:
Hus umyte, očistite a osušte. Vnútornú stranu husi osoľte, natrite hrubšou vrstvou pripravenej plnky, na plnku do stredu slaninu, pokrájanú na hrubšie prúžky, naplnenú hus zošite a previažte motúzom. Hus osoľte, podlejte trochou horúceej vody a za občasného polievania vypečenou šťavou upečte z oboch strán do mäkka a zlata. Upečenú hus vyberte zo šťavy. Plnenú hus podávajte so zemiakovými lokšami a dusenou červenou kapustou.

Plnka: Odblanené a umyté mäso spolu so žemľami namočenými v mlieku a vytlačenými dva razy pomeľte na mäsovom mlynčeku. K zomletej zmesi pridajte smotanu, vajcia, žĺtok, trochu postrúhanej citrónovej kôry a korenie, mierne osoľte a všetko spolu dôkladne vymiešajte. Nakoniec do vymiešanej zmesi pridajte husaciu pečeň pokrájanú na väčšie kúsky a ešte raz zľahka premiešajte.

Zemiakové lokše: Zemiaky umyte, uvarte v šupke a sceďte. Potom ich ošúpte, pretlačte, pridajte múku, soľ a vypracujte cesto. Z cesta vytvarujte guľky s priemerom asi 6 cm, ktoré na pomúčenej doske rozvaľkajte na tenké, okrúhle placky a opečte na suchej platni z oboch strán.

predaj vianočných stromčekov, vstup do internetového obchodu

Predaj vianočných stromčekov začne
1.9.2019
a to za:

Dní Hod Min Sek

©2019 | Zákaz kopírovania | NaVianoce.sk | info (a) navianoce.sk